Pořádáte dětský den, firemní akci či městské slavnosti? Chcete vláček jen pro sebe či překvapit přátele? vyhlídkové vláčky »REZERVACE

Rezervace - výběr trasy

Harrachov

Okružní jízda trvá přibližně 1h 30 min, ale podle potřeby ji lze případně změnit. Jízda začíná před areálem Skláren Novosad a syn. První, dvacetiminutová přestávka je na Mumlavských vodopádech, kde je zároveň možnost malého občerstvení ve srubu U Lišáka. Vláček poté  projíždí centrem Harrachova. Druhá, desetiminutová pauza je na tribunách skokanských můstků, odkud se Vám naskytne nádherný výhled nejen na velký mamutí můstek, ale i na celý Harrachov.

Pec pod Sněžkou

Okružní jízda v Peci pod Sněžkou trvá 1h 30 min.  Vláčky mají stanoviště na autobusovém nádraží u pošty a rádi Vás provezou místním areálem. Cesta vede kolem sjezdovky Javor a Hnědý Vrch. Ve výšce 1000 m.n.m. je na sjezdovce Zahrádky 15 minutová pauza s krásným výhledem na celou Pec. Studniční horu, Sněžku , Obří Důl a Růžovou horu máte jako na dlani. Vláček pak pokračuje kolem Pražské boudy na Kolínskou boudu, kde je ve výšce 1130 m.n.m. půlhodinová pauza s možností občerstvení. Při cestě zpět zahýbá vláček u Husovy boudy doprava a pokračuje po protějším svahu. Po celou tuto dobu máte krásný výhled nejen na  chalupy na Zahrádkách, ale stále i na Sněžku a její okolí. Přes sjezdovku Smrk a kolem hotelu Poustevník se vláček vrací zpátky na Javor a odtud na autobusové nádraží.

Jánské lázně

Janské lázně

Okružní jízda trvá přibližně 1h 45 min. Vláček má stanoviště na autobusovém nádraží na kolonádě. Cesta vede centrem lázeňského města, kolem spodní stanice lanovky na Černou horu až na hlavní silnici. Od Lesního domu pak stoupá směrem na Modrokamennou boudu. Cestou se Vám naskytne krásný výhled na část Janských Lázní a okolí. Na Modrokamenné boudě je ve výšce795 m.n.m. 30 minut pauza na občerstvení. Vláček se pak vrací stejnou cestou až k Lesnímu domu, nejede však zpátky do centra, ale směrem na Hoffmanovu boudu. Kousek před ní odbočuje na lesní cestu a další, čtvrt hodinová přestávka je na rozhledně Zlatá vyhlídka ve výšce807 m.n.m. Poté pokračuje Rudolfovou vycházkovou stezkou. Cestou míjí Panský pramen a pramen starosty Exnera, projede areálem Vesna a Dolní promenádou se vrací zpět na kolonádu.

Kunětická Hora

Kunětický expres (výletní vláček s kapacitou max. 36 osob) vás zve na okružní cca půlhodinovou jízdu mezi parkovištěm pod hradem Kunětická hora, zastávkou u studny, Restaurací pod Kunětickou horou a Perníkovou chaloupkou. 

Jízdné za celou trasu s nástupem na kterékoli zastávce a s možností přerušit jízdu k návštěvě hradu či Perníkové chaloupky: 
dítě: 40 Kč
dospělý: 60 Kč